Doç. Dr. Aslı Yüksel Özşen, TÜBİTAK ile British Council arasındaki 2551-2019 çağrısı için hazırladığı proje ile desteklenecek projeler arasında yer alma başarısı gösterdi.

2551 TÜBİTAK-British Council ikili işbirliği 2019 yılı çağrısında desteklenmesine karar verilen yedi projeden ikisi İYTE’den oldu.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslı Yüksel Özşen,  TÜBİTAK ile British Council arasındaki 2551-2019 çağrısı için hazırladığı proje ile desteklenecek projeler arasında yer alma başarısı gösterdi.

2014 yılından itibaren yürütülen 2551 TÜBİTAK ve British Council İkili İşbirliği Programıyla birlikte, “Kâtip Çelebi-Newton Fonu” çerçevesinde Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bilim, teknoloji ve yenilik alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla oluşturulan program kapsamında açılan çağrılarla iki ülke arasında bu alanlarda sürdürülebilir ortaklıkların kurulması hedeflenmektedir. Enerji, otomotiv, sağlık, tarım, gıda, ileri malzeme teknolojileri, robotik ve mekatronik sistem teknolojileri gibi birçok işbirliği araştırma alanına sahip olan programda başarılı bulunan yedi proje desteklenmeye hak kazandı. Aynı çağrıda İYTE Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümünden Öğretim Üyesi Dr. Güray Yıldız’ın projesi de destek almaya hak kazanmıştır. Başarılı bulunarak destek verilen projelerin yer aldığı listede yedi projeden ikisi İYTE’den oldu.

Öğretim Üyelerimiz Doç. Dr. Aslı Yüksel Özşen ve Dr. Güray Yıldız’ı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.